شما میتونین بلیط اتوبوس خودتون رو در هر ساعت شبانه روز در سایت پایانه ها جستجو کنین و بلیط اتوبوس خمین به تهران با اتوبوس هایVIP  رو با قیمت مناسب بخرین.

خمین یکی از شهرستانهای استان مرکزی ایرانه که از دو بخش مرکزی و کمره و هفت دهستان تشکیل شده. بیشتر مردم این شهرستان به زبان فارسی صحبت میکنن.

جاذبه های گردشگری و فرهنگی خمین

از جاذبه‌های گردشگری و فرهنگی تاریخی، مذهبی شهر خمین می‌توان به پارک جنگلی و کوه بوجه، سنگ نگاره‌های باستانی تیمره، کوهستان و منطقه حفاظت شده الوند، قلعه سالار محتشم، عمارت کشاورز صدر (روستای جعفرآباد)، موزه مردم‌شناسی، شبستان مسجد جامع، بازار سرپوشیده، باغات گل، سنگ نگاره‌های تیمره، امامزاده خدیجه خاتون (روستای حشمتیه)، کبوتر خانه‌ها از جمله کبوتر خانه رازان، غار مسکونی زاغه بزرگ رباط علیا با قدمت بیش از ۱۲۰۰۰ سال و تخته سنگهای با خط کوفی، حسینیه آقا خان، آسیاب آبی، محراب فضل و یحیی، امامزاده حسن (روستای طیب آباد) بیشه علی شهر قورچی باشی ،حمام لکان، سرچشمه و سد خان آباد، امامزاده سلیمان و ابوالفتح (روستای دهنو)، بقعه محمد مالک اشتر (روستای گوشه محمد مالک)، بقعه آقا سید علی (روستای پشتکوه)، غارهای انجدان، بقعه شاه قلندر و شاه قریب، کاروانسرای شاه عباسی، کارخانجات نخ طلا، امامزاده ابوطالب، امامزاده اسماعیل، امامزاده عبدالعلی (روستای ریحان)، امامزاده عبدالله (روستای گودرز)، امامزاده اهل ابن علی در کیلومتر ۲۰ جاده خمین_اراک (روستای امامزاده) و… اشاره کرد.

بلیط اتوبوس از خمین به تهران

سالانه بسیاری از مسافران به شهر خمین سفر میکنن تا از دیدنی های زیبای این شهر دیدن کنن. در فصل بهار فرصت مناسبی برای اهالی خمین است تا به سفر برن و بهترین و نزدیکترین شهری که دیدنش در بهار خصوصا نوروز خالی از لطف نیست شهر تهرانه.

تهران رو همه به پایتخت بودن و ترافیک های سنگینش میشناسن اما همین تهران هر ساله نوروز یکی از زیباترین و خلوت ترین شهرهای ایرانه. این فرصت مناسبی برای گشت و گذار در بافت تاریخی تهرانه. باغ ملی و کاخ گلستان بافت تاریخی و مرکزی شهر تهرانه. ارگ شاهی، کاخ گلستان و شمس العماره، سرای روشن و سر در باغ ملی میتونه یه روز بهاری به یاد موندنی رو براتون بوجود بیاره. تهران یکی از شهرهاییه که دارای بناهای تاریخی زیادیه و این موضوع باعث جذب گردشگران مختلفی از سر تا سر ایران و دنیا شده.

از بین اونا میشه به سر در باغ ملی اشاره کنیم که یکی از جاذبه های تاریخی، نظامی ایران به شمار میره و از دوران قاجار باقی مونده که به دستور مستقیم رضا خان با آمیزه ای از سبک معماری ایرانی- اروپایی خصوصا در کاشی کاری ها و کلاه فرنگی ها بنا شده. این بنا قبل از ساخته شدن برج آزادی، نماد شهر تهران بود.

بلیط اتوبوس از خمین به تهران

در معماری داخل این اثر از تصویر های کوروش و مردم عصر هخامنشی استفاده شده. در نمای خارجی سر در اشعاری از ندیم الملک، نقوش کاشی کاری شده با نقش دو شیر که تاجی در میان گرفتن، پلنگ و شیر خورشید، تیر بار و ... به چشم میخوره که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران اقدام به پاک کردن نشان شیر و خورشید از میان پرچم ایران کردن و همچنین نیم تنه فلزی رضا شاه رو از بالای درب چدنی برداشتن و سردر به شکل امروزی خود دراومد.

برای خرید بلیط اتوبوس خمین به تهران در سایت پایانه ها میتونین با انتخاب مبدا خمین و مقصد تهران و تاریخ مورد نظرتون لیست سرویس های خمین به تهران رو مشاهده کنین و با توجه به ساعتی که میخواین سفر کنین بلیط مورد نظرتون رو بخرین.