خیلی از مردم کشورمون در ایام نوروز راهی جنوب ایران و خصوصا استان بوشهر میشن تا تعطیلات نوروزی خودشون رو اونجا سپری کنن. ولی گاهی اوقات ممکنه شما فقط دو روز فرصت داشته باشین و بخواین تو این دو روز از این استان دیدن کنین. هر چند فرصت دو روزه برای دیدن تمامی شهر های این استان و جاذبه های گردشگری آن فرصت کمی است ولی میشه تو همین زمان هم بخشی از اونا رو دید.

اگه قصد سفر اتوبوسی از بندر عباس به بوشهر رو دارین میتونین بلیط اتوبوس خودتون رو در سایت پایانه ها  خرید کنین. خرید بلیط اتوبوس بندر عباس به بوشهر در ساعات های مختلف روز با اتوبوس های VIP در سایت پایانه ها انجام میشه.

روز اول رو در شهر بوشهر بگذرونین. دیدن خلیج زیبای همیشه فارس بوشهر آرامش خاصی داره و شما میتونین در شهر جاهایی که منطقه محافظت شدس به داخل آب برین. در منطقه های ساحلی خلیج فارس همیشه دست فروش هایی هستن که به فروش اجسام زیبایی که از صدف ساختن مشغولن. خوبه که برای یادگاری یکی ازشون بخرین. سفر با کشتی بر روی خلیج فارس لذت بی وصفی داره، در سطح شهر که بچرخین تبلیغات کشتی های مختلف رو میبینین که با خرید بلیط از اونا و رفتن به محل کشتی میتونین یه سفر دریایی شاد رو تجربه کنین، اصولا داخل کشتی برنامه های شادی مثل جنگ خنده و موسیقی های محلی بوشهری برگزار میشه. مردم اونجا اکثرا لباس های محلی پوشیدن و خیلی خیلی خونگرمن. اگه با یکیشون شروع به صحبت کنی بعید نیست که نهار رو مهمونت کنن و یه غذای محلی بوشهری رو امتحان کنی.

سفر دوروزه به بوشهر | پایانه ها

اگه به بوشهر سفر کردین خوردن فلافل رو فراموش نکنین. از قدیم فلافل استان های جنوبی معروف بوده و هر کسی سفری به جنوب داشت غیر ممکن بود که فلافل اونجا رو نخوره. ماهی و میگوهای بوشهر هم خیلی خوشمزن با هزینه خیلی کمتر از شهری که توش زندگی میکنین میتونین غذای دریایی سفارش بدین و یا خودتون تهیه کنین و بخورین. خیلی از مسافرا دلشون نمیاد از ماهی و میگوهای بوشهر بگذرن تا جایی که مقدار زیادی از اونا رو میخرن و با  یخچال های کوچک مسافرتی به شهر خودشون میارن. حتی به عنوان سوغات به فامیلشون میدن.

بعد از اینکه روز اول رو در بوشهر سپری کردین،  روز دوم رو به سمت گناوه حرکت کنین. شهر گناوه جایی است که اکثر مردم برای خرید با قیمت مناسب به اونجا میرن به خصوص خانما. گناوه چند تا خیابون داره پر از پاساژهای مختلف و پر از اجناس گوناگون که قیمتهاش نسبت به قیمت هایی که در شهر خودمون هس خیلی پایین تره به خاطر همین همه به خرید وسوسه میشن.

فاصله بوشهر تا گناوه 120 کیلومتره و 1 ساعت و 44 دقیقه در مسیر هستید.

بچه ها رو میتونین به محل های بازی کنار ساحل ببرین تا بهشون بیشتر خوش بگذره . وقتی نوبت به نهار رسید میتوین باز هم از ماهی ها و میگوهای جنوب بخورین. در مسیر بوشهر سری هم به شهر دلوار بزنین. در 45 کیلومتری بوشهر شهر دلوار قراره داره که خانه رییس علی دلواری در اونجا قرار داره ساختمان این موزه، خانه و محل زندگی رئیسعلی دلواری، مبارز مشروطه‌خواه و رهبر قیام جنوب بوده. در جاده های بوشهر که رد میشین پر از نخلستانه  که زیبایی فوق العاده ای به منطقه میده یادتون نره که حتما با این نخلستان ها عکس بگیرین.

سفر دوروزه به بوشهر | پایانه ها

انواع خرما یکی از سوغاتی های بوشهره که در مسیرها کلی سایبان میبینین که در زیر اونا انواع خرما چیده شده و میتونین از اونا به عنوان سوغات بخرین. حصیر و کالاهایی که با حصیر درست میشه یکی دیگه از سوغاتی های بوشهره که میتونین برای اینکه دست خالی برنگردین ازونا بخرین. در نوروز بیشتر مردم به علت آب وهوای خوبی که مناطق جنوبی داره راهی این منطقه میشن. خصوصا مردم بندر عباس تصمیم میگیرن که نوروز رو به بوشهر سفر کنن. فاصله بندر عباس تا بوشهر ۷۲۳ کیلومتر و نزدیک 9 ساعت سفر زمینی از بندر عباس به بوشهر زمان میبره.

پایانه ها نوروز خوبی را برای شما آرزو مند است.