1- اولین پیشنهاد ما برای سفر تنگه هایقر یا گراند کانیون ایران است.

این تنگه از زیبا ترین و شگفت انگیز ترین تنگه ها در دنیاست. تنگه هایقر در 35 کیلومتری جنوب غربی شهرستان فیروز آباد و بعد از روستای رودبال قرار داره. در حقیقت این تنگه بین شهرهای قیر و کارزین در جنوب غربی جهرم در استان فارس است. طول تنگه در حدود 8 کیلومتر است و رودخانه قره آقاج در بستر آن جاری است. رودخانه ی پر آب جاری در کف این تنگه، دیواره های بلند دره و پژواک صدای پرندگان منطقه ای کم نظیر گردشگری را بوجود آورده است.

بلیط اتوبوس شیراز را در سایت پایانه ها خرید کنید.

سفر به شیراز

2- دشت شیمبار خوزستان

اسم دشت شیمبار را شاید کمتر شنیده باشین. این منطقه زیبا در جنوب ایران در 45 کیلومتری شهر قلعه خواجه و صد کیلومتری مسجد سلیمان و 220 کیلومتری اهواز قرار داره. این منطقه یکی از زیباترین مناطق طبیعی و تفریحی ایرانه. کتیبه ها و آثار باستانی متعددی در این منطقه قرار داره که خبر از قدمت این منطقه داره. از میان سایر جاذبه های طبیعی و تاریخی این منطقه میشه به تالاب گندیکال، رودخانه ی شیمبار، آبشار پل نگین، دشت جنگلی جلگه شیمبار، پل نگین، بقایای آسیاب های آبی تنگ سنان، قلعه دختر، کوه قلندرون، قلعه کله قندی، قلعه آهنگری، امامزاده صالح ابراهیم، امام زاده بابا زهد، امام زاده محمد ابن حمام در ضلع شرقی شیمبار و شیرهای سنگی و کهریزهای عهد کهن اشاره کنم. تالاب شیمبار در منطقه ی حفاظت شده ی شیمبار و درامتداد رشته کوه های زاگرس قرار داره. تالاب شیمبار به دلیل قرار گرفتن در ارتفاعات استان خوزستان تحت تاثیر آب و هوای کوهستانه. گونه ی پرندگانی مانند پلیکان، چلچله، کشیمیان و ... در این تالاب زندگی میکنن.

بلیط اتوبوس مسجد سلیمان در سایت پایانه ها با تخفیف های ویژه به فروش میرسد.

سفر به مسجد سلیمان

3- آبشاری در کویر، دره سختی فوسک

تصور کنین در میان کویر مرکزی ایران، به آبشاری برسین که با شکل هندسی زمین های کویری تزیین شده. در فاصله 30 کیلومتری شهر کرمان و در ضلع شمال شرقی کافر کوه، دره ای وجود داره که پیش از 10 کیلومتر در دل کوه های بلند با دیوار های پر شیب پیچ و تاب قابل توجهی را بوجود آورده.
در این دره به واسطه آب رودخانه نزدیک به 45 آبشار بلند و کوتاه با ارتفاعی بین 3 تا 45 متر وجود دارن. بدون شک میتونیم بگیم این دره شگفت انگیز به واسطه طول مسیر، وجود ریزش های خروشان آب، بیشه زارها، نیزارها، دیواره ها و نیز حیات وحش متنوعی که داره میتونه جز منحصر به فرد ترین دره های کشور باشه.این دره در 30 کیلومتری کرمان در منطقه کوهپایه کرمان قرار داره.

شما میتونین در ایام نوروز با خرید بلیط اتوبوس کرمان از این آبشار زیبا دیدن کنین.

سفر به کرمان

4- آبشار شوی

آبشار شوی بزرگترین آبشار طبیعی خاورمیانه قلمداد میشه و یکی از زیباترین آبشارهای ایرانه. این آبشار در رشته کوه های زاگرس در دهستانی به نام شوی از توابع شهرستان دزفول در استان خوزستان قرار داره که در تاریخ 29 دی ماه 1393 به عنوان یکی از آثار ملی ایران ثبت شده. در فصل بهار طبیعت فوق العاده ای داره و بهترین زمان بازدید این آبشار در اوایل فصل بهار خصوصا فروردین ماهه. ارتفاع این آبشار 100 متره  و عرض 40 متر داره. آبشار شوی پس از بیرون آمدن از غار از گردنه ای بلند به پایین سرازیر میشه. در زیر آبشار و بر روی دیواره های آن گیاهان سیاه پوشان و سایر گیاهان آب دوست را میبینین.هر ساله گروه های کوه نوردی بسیاری برای دیدن این آبشار به این منطقه سفر میکنن.

اگه قصد سفر به این مکان زیبا رو دارین میتونین بلیط اتوبوس اهواز رو از هر مبدایی که هستین در سایت پایانه ها خرید کنید.

سفر به اهواز

ادامه دارد...