سفر زمستانی

میلیون ها نفر در طول زمستان به مناطق مختلف سفر می کنند. دراین سفر از وسایل مختلف چون هواپیما، قطار، کشتی، اتوبوس و ماشین استفاده می کنند و به نقاط گرمسیر و سردسیر می روند. گاهی با خانواده یا دوستان گاهی هم به تنهایی سفر میکنند. سفر برای مردم یک امر شخصی است زیرا معمولا زمانی است که می توانند از محیط اصلی زندگی شان دور شوند و استراحت کنند. زمانی که از روز مرگی های زندگی فرار کنند و با آن مواجه نشوند.
سفر در فصل سرما برای افراد جامعه به درستی تعریف نشده است. بسیاری معتقدند فصل زمستان علاوه بر سختی هایی که در ترابری ایجاد میکند، همواره یاد آور بیماری  و مشکلات دیگر است، اما به راستی سفر در زمستان آنقدر ها هم که به نظر می آید نا خوشایند نیست.
با به کار بستن چند توصیه ساده می توان فصل زمستان را که همراه با رخوت و دلسردی همراه است، به روزگاری دلچسب و پر هیجان تبدیل کرد و با یک سفر شیرین، انرژی لازم را برای طی کردن سردترین اوقات سال بدست آورد.
علاوه بر اینها، سفر کردن در طول فصل زمستان که فصل رکود گردشگری است، امتیازاتی برای بودجه سفر فراهم می آورد. برای اینکه سفر زمستانی راحت تری را تجربه کنید، ترفندهایی را به شما آموزش می دهیم که امیدواریم برایتان مفید باشد.

زمستان، بهترین فصل خرید بلیط اتوبوس

با توجه به این که در زمستان بسیاری از گردشگران به دلایل مختلف سفر های خود را کنسل کرده یا به زمانی گرم تر موکول می کنند، خریدن بلیط اتوبوس کاری آسان تر است. علاوه بر این که در طول زمستان که به نوعی فصل رکود گردشگری است، پیدا کردن بلیط اتوبوس راحت تر و سریع تر انجام می شود، همچنین شما می توانید در این ایام از تخفیفات خرید بلیط اتوبوس در سایت پایانه ها بهره مند شوید. 

سفر زمستانی

توصیه های سفر های جاده ای

اگر به هر دلیلی ترجیح میدهید با ماشین شخصی خود در زمستان سفر کنید، بهتر است پیش از عزیمت از وضع جاده های منتهی به مقصد مورد نظر تان آگاهی کافی پیدا کنید. علاوه بر مجهز کردن ماشین به تمامی تجهیزات زمستانی، بهتر است به همراه خود نقشه کاملی از تمامی راه های اصلی و فرعی داشته باشید، برداشتن کمی اغذیه خشک مانند خشکبار می تواند در صورت بروز مشکل به شما در تامین انرژی کمک کند.

سفر زمستانی

برنامه سفر، سفر زمستانی

اگر میخواهید با ماشین شخصی خود در زمستان سفر کنید، پیش از عزیمت از وضعیت جاده ها مطلع شوید.

برای سفرتان برنامه تهیه کنید.

ممکن است شما قبل از سفر با تحقیق در سایت های گردشگری و تورهای مختلف، سعی کنید تا برای سفر خود برنامه ریزی کنید. بهترین مساله در سفر این است که بتوانید از مقصدی که میروید لذت پیدا کنید. قطعا قصد ندارید تمام طول سفر در اقامتگاه یا هتل بمانید بلکه میخواهید به طور کامل از سفرتان تجربه کسب کنید.
فراموش نکنید که مکان های منحصر به فرد و کارهایی که میتوانید در هر یک از مقصد های سفر انجام دهید کشف کنید. حتی اگر قبلا به آن مکان سفر کرده اید، مطمئن باشید فصل زمستان گزینه های جدید و هیجان انگیزی را برایتان به ارمغان می آورد که نباید از آنها غافل شوید.
هر نوع فعالیتی که میتوانید در زمستان انجام دهید و سرگرمی هایی که شامل فصل زمستان در آن منطقه می شود را شناسایی کنید. یک برنامه کامل و ترتیب بندی برای اجرای برنامه هایتان داشته باشید.

وسایل مناسب برای سفرتان بردارید.

پیش از بستن وسایل سفر زمستانی خود، بهتر است مشخص کنید سفرتان از چه نوعی است. اگر به سفری ماجراجویانه خارج از محیط های شهری می روید یا به قصد ورزش های زمستانی چون اسکی عازم ارتفاعات هستید بهتر است ترکیبی از مناسب ترین لباس های زمستانی را با خود همراه کنید. فراموش نکنید یکی از مهمترین این لباس ها یک پوشش کتانی است که باید جهت حفظ رطوبت بدن به عنوان نخستین پوشش تن کنید.
بهتر است علاوه بر لباس های پشمی، از لباس هایی با جنس نایلونی روی تمامی پوشش خود استفاده کنید تا در طول بارش های احتمالی خیس نشوید. بهتر است در طول سفر های زمستانی خود، از چند لایه لباس استفاده کنید تا با ورود به مکان های سر پوشیده و گرم بتوانید لایه های رویی را از تن در آورده و مانع سرما خوردگی شوید.

یک بسته کوچک از سرگرمی ها تهیه کنید.

هر کس در خانواده یک بسته کوچک از سرگرمی هایش باید تهیه کند. خیلی مهم است که همه اعضاء خانواده در طول سفر بسته ای برای سرگرم شدن داشته باشند. هیچکس دوست ندارد بدون سرگرمی به سفر برود. این بسته می تواند شامل کامپیوتر شخصی، دستگاه پخش موزیک، چند تا مجله و کتاب های کوچک، اسباب بازی برای بچه ها و هرچیز سرگرم کننده دیگری باشد. البته هر کس باید وسایل مورد علاقه خودش را جمع کند. توجه داشته باشید که مخصوصا در زمستان تاخیر در پرواز ها، کندی حرکت ماشین ها و ترافیک در مسیر و یا حتی توقف های طولانی بخاطر بدی آب وهوا وجود دارد و هیچ چیز بدتر از بی حوصلگی در چنین مواقعی نیست پس آماده باشید.

سفر زمستانی

به میزان کافی آب بنوشید.

نوشیدن آب کافی، فقط مختص به فصل تابستان و سفر به مناطق گرم نمی شود. اگر چه اقلیم های سرد به اندازه اقلیم های گرم به کم آب شدن بدن نمی انجامد، اما همین بی توجهی در نوشیدن آب کافی ممکن است سلامت شما را به خطر بیندازد. بویژه اگر شما درطول سفر زمستانی تان به فعالیت های شدیدی چون اسکی  بپردازید، خیلی زودتر آب بدنتان را از دست می دهید.

در طول سفر از بیماری ها در امان بمانید.

تا حد ممکن از سلامتی خود محافظت کنید. در ماه های فصل زمستان آنفولانزا در اوج شیوع خود قرار دارد. پس برای مواجهه با بیماری در هر زمانی از سفر آماده باشید. یک بسته دارویی برای اعضاء خانواده آماده کنید و ویتامین ها و مکمل هایی برای حفظ ایمنی بدن مفید است را در آن بگنجانید.
شما هر گز نمی دانید در فرودگاه ها، هتل ها، رستوران ها و مکان های توریستی در معرض چه نوع بیماری هایی قرار دارید. بنابراین بهتر است از قبل خودتان را آماده کنید. داشتن یک کیف کوچک لوازم دارویی و کمک های اولیه یکی از مهم ترین ملزومات سفر است که امیدواریم هیچ وقت به آن احتیاج پیدا نکنید.

به امنیت در سفر اهمیت بدهید.

قطعا هیچ چیز به اندازه سفر دسته جمعی با خانواده برای انسان لذت بخش نیست. بسیاری از خاطرات ما در هنگام سفر و در جمع هایی که قرار می گیریم شکل می گیرد. پس برای اینکه بهترین خاطرات را برای خود و خانواده و دوستانمان رقم بزنیم، باید در مورد امنیت سفر دقت زیادی داشته باشیم. امنیت همه اعضاء خانواده در سفر باعث میشود که  خاطرات خوشی داشته باشیم و در عین حال مطمئن شویم که این خاطرات در سفر های دیگر تکرار خواهد شد. تجهیزات مهم این فصل مثل زنجیر چرخ وسیله نقلیه خود را چک کنید و برای موارد ضروری لباس گرم و آذوقه های خشک بردارید.

سفر زمستانی