دوست دارید کوله بار ببندید و به تماشای یک خانه جن زده در دل جنگل بروید یا در قبرستانی بچرخید که می گویند ارواح هم در آن قبرستان همراه شما در حال گردشند؟
گردشگری وحشت، یکی از محبوب ترین انواع گردشگری است و هر قدر هم دلمان نخواهد تعطیلات آخر هفته را با ترس به سر ببریم، باز هم نام خانه ارواح یا دره جنی و جنگلی که جیغ می کشد، وسوسه کننده است. در دنیا، گردشگری وحشت بین کسانی که علاقه زیادی به ماجراجویی در دل ناشناخته ها دارند، بسیار محبوب است و در ایران هم مقصد هایی برای سفر وجود دارند که شاید به اندازه نمونه های خارجی مشهور نباشند، اما به اندازه کافی ترسناک هستند. هر چند که به عقیده بسیاری، این مکان های ترسناک به واسطه طبیعت و ظاهرشان و قصه هایی که سالیان سال و گاه نسل به نسل درباره آنها نقل شده به این روز در آمده اند و راز آلود بودنشان آن ها را زیبا کرده است. اگر علاقه مند به سفر ماجراجویانه هستید، چند مقصد گردشگری در ایران وجود دارند که شاید به نسبت باقی نقاط ترسناک مشهور تر هستند.

مثلث برمودا در بیابان

یکی از مقصد های معروف گردشگری ایران، ریگ جن است که برخی آن را مثلث برمودای ایران هم نامیده اند. کویر "ریگ جن"  با وسعتی حدود 3800 کیلومتر مربع در جنوب غربی دشت کویر جنوب سمنان یکی از اسرار آمیزترین مناطق ایران است. قدیمی ها معتقد بودند که ریگ جن یک کویر نفرین شده است و شیاطین و ارواح پلید در آن سرگردانند و مسافران را گمراه می کنند، طوریکه کسی نتواند از این بیابان خارج شود. می گفتند اگر کسی پایش را به ریگ جن بگذارد، ناپدید می شود و ارواح پلید او را به قلب ریگ جن می فرستند، می گویند حتی شترهای اهالی این منطقه هم وقتی به ریگ جن می رسند، می ایستند و جلوتر نمی روند.


برای خرید بلیط اتوبوس کلیک کنید.


مثلث برمودا

اینجا ستارگان به زمین افتاده است

دره ستاره ها در 5 کیلومتری ساحل جنوبی قشم به عمارتی بزرگ و ویران شده می ماند که دالان های تو در تو و شکاف ها و حفره های بسیارش، گویی مخفی گاه اشباحی هستند که به هر غریبه ای رو نشان نمی دهند. محلی ها با تاریک شدن آسمان گذرشان به این دره نمی افتد و معمولا مسافران غریبه را از رفتن به این دره در تاریکی منصرف می کنند و می گویند اجنه و ارواح شب ها به آن رفت و آمد دارند. با این همه دره ستاره ها محلی برای شیفتگان آسمان شب است که به دور از داستان های خیال انگیز تسخیر دره توسط ارواح ، از بام تندیس های طبیعی این دره اجرام و پدیده های آسمانی را رصد می کنند.


بلیط اتوبوس خود به مقصد قشم را در سایت پایانه ها بخرید.


دره ستارگان

جنگل جیغ نمی کشد

اگر کسی دوست داشته باشد شب را در دل جنگل به صبح بیاورد و تا خود صبح هم صدای جیغ از اعماق جنگل بشنود، می تواند به طرقبه در خراسان رضوی سفر کند. ابتدای روستای سر برج در نزدیکی مشهد جنگلی انبود قرار دارد که هنگام تاریک شدن هوا، صداهای وحشت آوری از آن به گوش می رسد. اهالی و غریبه هایی که به آن منطقه سفر کرده اند می گویند این صدا شبیه جیغ زنی است که در آتش می سوزد. البته گفته می شود این صداها تنها چند سالی است که به گوش می رسند. این منطقه در دره ای واقع شده که رودخانه ای از آن می گذرد. به گفته گردشگران این رودخانه هر سال در یک فصل خشک می شد، ولی از سال 90 یعنی درست از سالی که این صداها از جنگل شنیده می شود، همچنان آب در آن جریان دارد و همین باعث جلب توجه مردم و تبع آن، ترس آن ها از این پدیده شگفت شده است.
بعد از تحقیق و جست و جو در این محل از سوی بخشداری طرقبه اعلام شد که منشا این صدا نوعی جیرجیرک است که در گویش های محلی به آن "کز" می گویند. سال های پر بارش که رودخانه سر برج خشک نمی شود، جیرجیرک ها به روستا حمله میکنند و لا به لای درخت ها و گیاهان دیگر پنهان می شوند. ممکن است روی هر درخت تا 3 هزار جیرجیرک بنشینند و تعداد زیاد آنها باعث شده آواز شبانه شان شبیه جیغ شنیده شود. عمر این جیرجیرک ها تنها 40 روز است.


بلیط اتوبوس خود به مقصد مشهد را در سایت پایانه ها بخرید.


جنگل جیغ

گورستان مرموز تیس

برای علاقه مندان به گردش در یک گورستان مخوف، احتمالا گشت و گذار در گورستان غول ها و جنیان در سیستان و بلوچستان جذاب باشد. روستای تیس در حوالی چابهار، با قدمتی بیش از 2300 سال گورستانی عجیب دارد با قبر هایی بسیار بزرگ که شبیه به قبر انسان نیست.
بومی های منطقه معتقدند این قبر ها متعلق به جن هاست و آنها شب از قبر خود بیرون می آیند و سوگواری میکنند و هر کس گذرش به آن جا بیفتد نفرین می شود و بعد از چند روز می میرد. بلوچ ها به این گورستان جن سنط می گویند. گور های این گورستان ، روی بستر سنگی حفر شده اند و به باور برخی از کارشناسان میراث فرهنگی، این ها گور نیستند و در گذشته کاربردی شبیه به حوضچه آب برای نگهداری آب باران داشته اند. برخی دیگر هم معتقدند که این ها به گور دخمه هایی شبیه هستند که ایرانیان باستان مردگان خود را در آن ها دفن می کرده اند.
به هر حال خیال این که از ما بهتران در این محل تردد داند، برای علاقه مندان به ماوراالطبیعه جالب است و علاقه مندان به گردشگری وحشت را تا حدودی اغنا می کند.


بلیط اتوبوس خود به مقصد  زاهدان را در سایت پایانه ها بخرید.


گورستان تیس