یکی از استان های بسیار زیبای ایران که طبیعت بی نظیری خصوصا در فصل بهار داره استان خوزستانه. هنگام سفر به خوزستان از همان ابتدای سفر منظره های فوق العاده ای میبینین که چشم هر بیننده ای رو خیره میکنه. سفر به خوزستان در ایام نوروز خالی از لطف نیست. ولی به علت شلوغی بیش از حد آن شاید کمتر رغبت به سفر داشته باشین. اگه زمان کمی برای سفر دارین میتونین با برنامه ریزی درست سفری دو روزه به این استان داشته باشین و در طول این دو روز از جاذبه های دیدنی آنجا دیدن کنین.

اگه تصمیم به سفر خوزستان گرفتین به راحتی میتونین بلیط اتوبوس VIP رو با تخفیف باورنکردنی از پایانه ها خرید کنین و با خیال آسوده به این استان سفر کنین.

در ادامه با پایانه ها همراه بشین تا شما رو با یکی از دیدنی ترین شهر های خوزستان بیشتر آشنا کنیم.

تمامی شهر های استان خوزستان دارای طبیعت و مناظر دیدنی بسیاری هستن که از همان ابتدای مسیر سفر شاهد اونا هستیم. اگه فرصت کمی برای سفر دارین و میخواین علاوه بر دیدن طبیعت زیبا از بناهای دیدنی هم بازدید داشته باشین میتونین به اهواز سفر کنین. دیدنی های اهواز رو در ادامه بخونین:

رود کارون

رود کارون بزرگترین و پر آب ترین رودخانه ی ایران بوده و همیشه مکانی دیدنی برای گردشگرانه اما به تازگی و به علت کم آبی این رودخانه در معرض خشکی قرار دارد. 

رود کارون

بازار عبدالحمید

در شهر اهواز بازارهای سنتی و قدیمی بسیاری قرار داره که شما از هیچ کدومش نمیتونین بگذرین. یکی از بازار هایی که بهتون توصیه میکنیم حتما از اون دیدن کنین بازار عبدالحمید که قدیمی ترین بازار اهوازه. در این بازار کاروان سرایی قرار داره با نام شیخ خزعل. در گذشته این بازار، بازار اصلی شهر بوده و کلیه خریدها از اینجا انجام میشده. 

بنای معین التجاره

یکی دیگر از بناهایی که باید بهش سری بزنین، بنای معین التجاره که در زمان ناصر الدین شاه قاجار بنا شده. این بنا در نزدیک پل سفید است که در بافت قدیمی اهواز قرار داره. این بنا در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده و امروزه به مکانی برای بازدید گردشگران تبدیل شده است.

پل سفید اهواز

در این مدت حتما از پل سفید اهواز دیدن کنین. این پل یکی از مهم ترین نمادهای اهواز است. پل سفید بر روی رودخانه ی کارون ساخته شده و به عنوان نخستین پل معلق ایران شناخته شده است. 

پل سفید

طولانی ترین آبشار مصنوعی خاورمیانه

طولانی ترین آبشار مصنوعی خاور میانه نیز در اهواز قرار داره که بر روی هفتمین پل اهواز احداث شده است. این آبشار دارای نور پردازی های بسیار زیبایی است و بسیار تماشایی است. فواره های آب از اطراف پل به داخل رودخانه پرتاب میشن و نمایی زیبا خلق میکنن.
اگه به اهواز سفر کردین فلافل و سمبوسه های معروف این شهر رو حتما تست کنین. 

آبشار

همچنین شما میتونین سفر خودتون رو با وسایل نقلیه ی عمومی انجام بدین، مثلا با خرید اینترنتی بلیط اتوبوس از سایت پایانه ها با بهترین اتوبوس های کشور همسفر بشین. به شما پیشنهاد می کنیم مقاله های  سفر های دو روزه به شهرهای مختلف ایران مانند سفر دو روزه به شیراز، سفر دو روزه به تهران یا سفر دو روزه به اصفهان را در سایت پایانه ها بخونین.