شهر های دیدنی خیلی زیادی نزدیک اصفهان هست و میشه گفت تمام این شهر ها توریستی هستن و گردشگران زیادی سالانه از اون ها دیدن میکنن. پس خیلی حیفه اگه خود اصفهانی ها  که فاصلشون خیلی کمه تا این مراکز از این شهر ها دیدن نکنن.

سفر های دو روزه اصفهانی ها

سمیرم با یه طبیعت بکر و زیبا در جنوب استان اصفهان قرار داره که تنها 150 کیلومتر با اصفهان فاصله داره. روستا و آبشار آب ملخ پر از چشمه سارهای گوارا و آبشار های خروشانه و میتونین ازشون دیدن کنین، آبشار سمیرم هم در یک محلی قرار گرفته که پر از استراحتگاهه و شما هیچ مشکلی برای گذروندن یکی دوروز به یاد موندنی تو  این شهر ندارین.

سفر به اصفهان

 شهر کاشان که پره از جاذبه های گردشگری: باغ فین، حمام فین و مسجد و مدرسه آقا بزرگ کاشان شما را به حیرت می اندازه که چقدر آثار کهن در این شهر نهفته است. بهترین زمان برای رفتن به کاشان اردیبهشت ماهه تا علاوه بر دیدن از شهر، به مراکز گلاب گیری هم برین و از بوی گل محمدی مست بشین. جالبه بدونین روزانه اتوبوس های زیادی فاصله اصفهان تا کاشان و برعکس رو طی میکنن و شما به راحتی میتونین با طی این فاصله یه آب و هوای عالی رو استشمام کنین. البته برای یه سفر لذت بخش دو روزه، بهتره با اتوبوس سفر کنید، چون خیلی از دغدغه های سفر رو کم میکنه. باید بدونید لازم نیست برای تهیه بلیط اتوبوس حتما به پایانه مسافربری برید، فقط کافیه وارد سایت پایانه ها بشید و بلیط رفت و برگشت خودتون رو بخرید.

سفر به اصفهان

نطنز علاوه بر مساجد قدیمی کاروانسراهایی از دوره صفوی هم داره و شما میتونین کلی صنایع دستی سفالگری و خراطی از اونجا بخرین.
یه پیشنهاد عالی برای اصفهانی ها کرایه ی ویلا در شهرستان چادگانه. مراکز تفریحی زیادی در چادگان برای گردشگران آماده شده. اسکله قایقرانی، قایق موتوری، سوارکاری و کلی سکوهای استراحتگاه به علاوه زمین های ورزشی مثل والیبال و فوتبال و دوچرخه سواری. نکته ی مهم اینکه در خود چادگان روستاهای فوق العاده زیبایی هست مثل (انالوجه)که اکثر مردم این روستا ترک زبان هستن و کلی صفا و صمیمیت را در کنار آب و هوای خوش میتونین لمس کنین.

سامانه پایانه ها در تلاشه هر ماه برای استان های مختلف کشور شهرستان های بکر و خوش آب و هوا را معرفی کنه تا هموطنان بتونن از منابع طبیعی و محیط زیست بیشتر استفاده کنن. همچنین شما میتونین سفر خودتون رو با وسایل نقلیه ی عمومی انجام بدین، مثلا با خرید اینترنتی بلیط اتوبوس از سایت پایانه ها با بهترین اتوبوس های کشور همسفر بشین.