شاید براتون جالب باشه بدونین ایران از جمله کشورهاییه که تعطیلات سالانه ی زیادی دارد. مناسبت های مذهبی و اعیاد در کشور ایران بسیار  با اهمیته و از اینرو برای بزرگداشت و یاد آوری این اعیاد به مردم، روز هایی در کشور تعطیلی رسمی شناخته میشه. علاوه بر اون تعطیلی پنج شنبه و جمعه های هر هفته فرصت مناسبی برای استراحت و سفر های کوتاه خانوادگیه.
خیلی ها فکر می کنن درمدت زمان دو روز تعطیلی نمیشه سفر کرد و وقت خود را فقط صرف گردش درون شهری می کنن و گاها هم از نبود مراکز تفریحی متنوع در شهرشون گله مندن، تحقیقات نشون داده تهرانی ها جزء مردم استان هایی هستن که به سفر علاقه ی زیادی دارن و نرخ سفر در این استان بالاست. در این پست به هموطنانمون  پیشنهاد می کنیم که از تعطیلی های دو روزشون به نحو احسنت استفاده کنن.

سفر به تهران

سفر های دو روزه تهرانی ها

شهر های دیدنی زیادی نزدیک تهران هستن که علاوه بر اینکه آب و هوای خیلی  خوبی دارن خلوت و دنج هم هستن، مثلا شهر فیروز کوه بهترین مکان برای تفریح تهرانی ها در روزهای گرم تابستونه. این شهر فقط دو ساعت و نیم با تهران فاصله داره و یه دریاچه زیبا هم داره به نام (شورمست) که خیلی دنج و زیباست. شهرستان لاریجان هم که دو ساعت با تهران فاصله داره و روستاهای آب گرم زیادی داره و زمستونا میتونین علاوه بر استفاده از آب  گرم اون، به دریاچه های قزل آلاش برین و از آب وهوای دلپذیرش لذت ببرین.

سفر به تهران

 یکی دیگه از شهر های نزدیک تهران کرج هست که البته دیگه خودش عضو استان البرز شده و پر از روستاهای خوش آب و هواست.یکی از روستاهای خیلی زیبای کرج روستای کردان هست که پل آجری بانو صحرا از دوره صفویه از بافت های تاریخی این روستاست و آب و هوایی بسیار عالی داره و شما می تونین از سد لتیان و رودخانه ی جاجرود دیدن کنین و عکس به یاد موندنی بگیرین.

سفر به تهران

اوشون فشم هم هوایی معتدل داره و تو فصل بهار و تابستون میتونین با رفتن به این شهر، از آبشار در بندسر و غارهای دیدنی شهر دیدن کنین. شما می تونین بلیط اتوبوس خودتون رو از ترمینال جنوب خرید کنید.

این شهر هایی که معرفی کردیم فقط بخشی از مکان هایی بودن که شما میتونین توی یکی دو روز برین و از آب و هواشون لذت ببرین اما در اطراف تهران بزرگ پره از این شهرها و روستاهای دیدنی. سایت پایانه ها که مرجع خرید بلیط اتوبوس هست در نظر داره در پست های بعدی روستاهای دیدنی تهران را معرفی کنه و شما را بیشتر با استفاده از سفر های دو روزه آشنا کنه.