شاید تا حالا پیش اومده باشه که بخواین به سفر برین ولی هیچ کدوم از دوستا و اعضای فامیل به دلایل مختلف مثله نداشتن زمان، پول و یا داشتن بچه های کوچیک نتونن همراهیتون کنن، تو این موقع ها از رفتن منصرف میشین یا تنهایی سفر میرین؟ شاید سفر به تنهایی ترس و دلهره تو دلتون بندازه ولی یه مزایایی داره که قطعا از اینکه تنهایی سفر رفتن رو تجربه کردین پشیمون نمیشین. پس شانس خودتون رو امتحان کنین.

سفر به تنهایی

اگه هنوز هم از تنهایی به سفر رفتن مردد هستین ما 5 مورد از مزایای سفر به تنهایی رو براتون میگیم تا تصمیمتونو با خیال راحت بگیرین. پس با پایانه ها همراه باشین.

5 درسی که از سفر رفتن به تنهایی می آموزین.

1- دیگه خجالتی نیستی

شاید بزرگترین دلیلی که تنهایی سفر نمیرین اینه که از تصور دیگران درمورد خودتون میترسین. ولی اصلا اینطور نیست. در سفر یاد می گیرین که مهم نیست دیگران در موردتون چی فکر میکنن. با سفر رفتن اعتماد به نفستون تقویت میشه وهر چقدر بیشتر سفر کنین اعتماد به نفستون بیشتر میشه. درسفر با ترسهاتون روبرو میشین و میتونین خود واقعی باشین.

2- یاد میگیری که چطور تنها باشی

شما به تنهایی سفر میرین. تنهایی این فرصت رو بهتون میده که افکارتون رو متمرکز کنین. میتونین کارهایی که خودتون دوس دارین انجام بدین و در قید و بند تصمیمات گروهی نباشین. هر موقع دوست دارین نهار و شام بخورین.
تو سفر موبایلتون رو رو از دسترس خارج کنین. به جای موبایل یه کتاب دستتون بگیرین و اوقات فراغت بخونینش. البته بهتره قبلش برنامه سفرتون رو به خانوادتون بگین که نگرانتون نشن.

تنها سفر کردن

3- یاد میگیری چطور دوس پیدا کنی

در بین راه میتونین با افرادی که میبینین بیشتر به گفتگو بشینین و بر خلاف زمانی که با دوست و فامیل میرین و همیشه با همون گروهی هستین که سفر کردین، وقتی تنها سفر میکنین، فرصت بیشتر برای پیدا کردن افراد و دوستای جدید دارین. میتونین با افراد محلی و شهری که به اونجا سفر کردین وارد گفتگو بشین و باهاشون صحبت کنین و این تجربه رو بهتون میده که با افراد جدید آشنا بشین.
در سفر شما با افرادی حرف میزنین که برای بار اول دیدینشون و ممکنه که فقط همان دیدار باشه و در همان دیدار خاطره های قشنگی رو براتون بسازه.همچنین میتونین دوستایی رو تو سفر پیدا کنین که جز صمیمی ترین دوستاتون بشن.
اگه تصمیم به تنهایی سفر رفتن گرفتین اول از یه تور آخر هفته شروع کنین. در یه تور ثبت نام کنین و بدون اینکه کسی از اعضای تور رو بشناسین به سفر برین. در راه میتونین دوستای زیادی رو در بین هم سفری هاتون پیدا کنین.

4- در آینده میخواهی به چه هدفی برسی

وقتی تنهایی سفر کنین به کار و موقعیت های اجتماعی بیشتر و با دقت بیشتری توجه میکنین. ممکنه تصمیم بگیرین که کارتون رو عوض کنین و یا راه های رسیدن به اهدافتون براتون روشن بشه. میتونین با آدمایی آشنا بشین و در اینده باهاشون همکاری شغلی داشته باشین. چیزی که اگه با گروه سفر میکردین اصلا توجهی بهش نداشتین.
دنیا خیلی کوچیکه و وقتی تنها سفر میکنین مسافران دیگه ای که تنهایی سفر کردنو پیدا میکنین و با اونا دوست میشین.
مهم تر از همه در تنهایی میتونین خودتون رو بهتر بشناسین وبا خودتون روراست باشین.

سفر تنها

5- استقلال

اگه میخواهین حس لذت بخش استقلال رو تجربه کنین حتما رفتن به یه سفر به تنهایی رو تجریه کنین.  وقتی تنهایی سفر میکنین هر کاری که دوس دارین انجام میدین و همه تصمیما رو خودتون میگیرین. اینطوری حس خیلی خوبی دارین و با استقلال کامل سفرتون رو برنامه ریزی میکنین.

فرصت رو از دست ندین همین حالا بلیط اتوبوس خودتون رو بخرید و به سفر برین. یادتون باشه فصل پاییز خیلی قشنگه و حیفه که تو این فصل زیبا سفر نکنین.
تصمیمتونو بگیرین و بلیط خودتون رو از پایانه ها بخرین اینطوری علاوه بر لذت سفر و تجربه لذت بخش سفر در فصل پاییز، در جشنواره پاییزی پایانه ها هم شرکت داده میشین و میتونین بلیط رایگان بگیرین.