تاریخ انتشار :  | 

لذت سفر به ابر کوه را از دست ندهید. همین الان بلیط اتوبوس خود به مقصد ابر کوه را در سایت پایانه ها بخرید و از این شهر زیبا دیدن کنید.


ابر کوه در استان یزد قرار دارد و مرکز شهرستان ابر کوه است.

ابر کوه در قسمت مرکزی این شهرستان قرار گرفته است و با اصفهان، یزد و شیراز همسایه است. از آنجایی که این شهر ابتدا در پای کوه ساخته شده بود، آن را بر کوه به معنای کنار کوه میگفتند که در گویش مردم به ابر کوه تبدیل شد. مردم این شهر به گویش فارس و ابر قویی حرف میزنند. وسعت ابرکوه 5641 کیلومترمربع میباشد.
دانشمندان بسیاری از جمله خواجه نظام الملک ابر قویی، طاووس الحرمین، ابوالقاسم علی ابن احمد ابر قویی و عبدی از این خطه بر آمدند.
این شهر دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است در ادامه لیستی از آن ها را برای شما آورده ایم. یکی از جاذبه های دیدنی ابرکوه سرو ابر کوه است که در قسمت جنوب غربی شهر قرار دارد. عمر این درخت بیش از هزار سال  تخمین زده شده است. گفته میشود این درخت دومین درخت کهنسال در جهان است. ابرکوه به دلیل داشتن جاذبه های گردشگری و صنایع دستی جزو 14 شهر نمونه گردشگری در ایران است.

ابرکوه از جمله شهر هایی است که مسئولین در تلاش هستند گردشگری را در آن رونق دهند و مردم را به تماشای زیبایی های بی شمارش دعوت نمایند.

ابرکوه
  • جاذبه های دیدنی
  • صنایع دستی
  • غذاهای سنتی
  • سوغات

سرو ۴۵۰۰ ساله
گنبد عالی
مسجد جامع ابرکوه
گنبدخانه سیدون
یخچال عظیم خشتی
خانه صولت
منار
آرامگاه عزیزالدین نسفی
خانه صولت
ابرکوه
خاتم
صابون شیری
قالی بافی
کرباس بافی
گیوه دوزی
 
آبگوشت چغاله زردآلو
قرمه زردک
ابرکوه
خاتم

Payaneha.com

خرید بلیط اتوبوس از ابرکوه