فرقی ندارد که تا الان تنهایی سفر کرده باشید یا نه، مهم این است که همه ما تا حالا به تنها سفر رفتن فکر کرده ایم و شاید برای خیلی ها این موضوع جذابیت داشته باشد. اصولا سفرهای انفرادی در بدست آوردن تجربیات جدید و خودشناسی تاثیر زیادی دارد و بهتر است هر کسی در طول زندگی اش مخصوصا در دهه 30 که به پختگی کامل رسیده است حداقل یک بار این تجربه را کرده باشد.
اصلا مهم نیست شما به کجا می روید، همچنین وسیله سفر هم اصلا مهم نیست. میتوانید با وسیله شخصی،قطار، هواپیما و یا با خرید بلیط اتوبوس، یه سفر زمینی ارزان داشته باشید.اما اگر میخواهید از سفرتون لذت ببرید و هزینه هاتون را مدیریت کنید به چند نکته توجه کنید.

  • برای سفرتون پس انداز کنید.

بیشتر مردم، دقیقا زمانی که قصد سفر دارند به فکر هزینه های سفر می افتند، در صورتی که این کار اشتباه است و می توان با یکسری راهکارها، هزینه سفر را از قبل تامین کرد. به عنوان مثال پس اندازهای کوچک روزانه یا ماهیانه در طول سال می تواند نیاز مادی شما برای آماده شدن در هنگام سفر تامین کند.

سفر در دهه سی

  • با وسیله نقلیه عمومی سفر کنید.

اگر تصمیم دارید به سفرهای داخلی بروید بهتر است از وسیله های نقلیه عمومی استفاده کنید. چون علاوه بر به صرفه بودن کمک میکنند شما از رانندگی و ترافیک، چند روزی رها باشید و در مقصد هم نگران جای پارک و تردد با ماشین شخصیتان نباشید.اتوبوس بهترین وسیله نقلیه ای است که میتوانید با هزینه کمی انتخاب کنید. در طول سفرهای اتوبوسی میتوانید از جاده ها لذت ببرید یا حتی کتاب بخوانید و فیلم مورد علاقه تان را تماشا کنید. استفاده از اتوبوس علاوه بر مزیت های گفته شده در صرفه جویی هزینه هاتون تاثیر زیادی دارد. مخصوصا اگه مقصد و زمان دقیق سفر خود را بدانید،بسیاری از سایت ها بلیط اتوبوس را با تخفیف های باورنکردنی تا سقف 45 درصد ارائه میدهند و حتی در زمان هایی، جشنواره هایی برگزار میکنند که شما میتوانید رایگان بلیط بخرید. برای نمونه سایت پایانه ها مرجع کاملی برای خرید اینترنتی بلیط اتوبوس است و شما میتوانید در هر زمان و از هرنقطه از کشور بلیط اتوبوس خودتون را از این سایت تهیه کنید.

سفر در دهه سی

  • محل اقامتتان را گران انتخاب کنید.

برخی از مردم فکر میکنند که اگر هتل یا محل اقامت دور از شهر و ارزانی را انتخاب کنند در هزینه ها صرفه جویی کرده اند. اما بعضی مواقع این تفکر اشتباه است. شما میتوانید به جای اینکه یک هفته به سفر بروید و در یک مسافرخانه دور از مرکز شهر اقامت بگیرید، سه روز سفر کنید اما در یک هتل خوب در مرکز شهر اسکان داشته باشید. در این صورت خیلی راحت میتوانید روزانه با پیاده روی بهگشت و گذار بپردازید و هزینه تاکسی تا رسیدن به مراکز تفریحی برایتان کمتر میشود. همچنین هتلی که استفاده میکنید اگر وعده های غذایی نیز داشته باشد باز هم دغدغه خوردن غذای سالم و هزینه های جانبی رستوران را برای شما کم میکند. این نکته را فراموش نکنید که محل اقامت باید مورد قبولتان باشد و احساس راحتی در آن مکان داشته باشید. پس در این یک مورد به فکر صرفه جویی نباشید.

سفر در دهه سی

  • برای تفریحتان برنامه ریزی کنید.

بعد از اینکه با وسیله نقلیه ای راحت به مقصد رسیدید و دریک هتل خوب اقامت کردید، تنها چیزی که باقی می ماندیک زمانبندی مناسب برای لذت بردن از سفرتان است. برای این کار به چند نکته زیر توجه کنید:

  • همه ی دغدغه ها و مشکلاتتان را فراموش کنید و به این باور برسید که چند روز آینده برمیگردید و به تمام مسائل کاری و خانوادگیتان رسیدگی میکنید و الان وقت لذت بردن از سفر است.
  • حتما از روز اول سفر برنامه ریزی کنید تا به تمام مکان های تفریحی که میخواهید، برسید.
  • اگر میدانید تنهایی سفر کردن برایتان دلچسب نیست، می توانید از تورهای هتل استفاده کنید.
  • نباید حتما بیشتر روز بیرون از هتل باشید و خودتان را خسته کنید. میتوانید به تماشای یک فیلم در اتاقتان مشغول باشید و یا در یک کافی شاپ قدیمی در آن شهر کتاب بخوانید و لذت ببرید.
  • اگر هتلتان امکاناتی مانند باشگاه و استخر دارد، در ساعتهای اولیه روز استفاده کنید. چون احتمالا در سفر رژیم غذایی از بین میرود و شما باید به فکر سلامتیتان باشید.
  • شبها راحت بخوابید و به تنها چیزی که فکر میکنید برنامه ریزی برای این باشد که فردا را چگونه می خواهید سپری کنید.

سفر در دهه سی

خرید بلیط اتوبوس از سایت پایانه ها مسیری راحت از پایانه تا مقصد شما