پرسش های عمومی هنگام خرید اینترنتی بلیط اتوبوس

1-آیا در صورت خرید اینترنتی از سامانه پایانه ها هزینه ی اضافی نسبت به خرید بلیط از ترمینال باید بپردازم؟

پاسخ: خیر خرید از سامانه پایانه ها هیچ گونه هزینه اضافی نسبت به خرید حضوری برای شما دربر نخواهد داشت.

2-آیا موقعیت صندلی و مشخصات خریدی که در سامانه پایانه ها ثبت نموده ام با اطلاعات ثبت شده در شرکت مسافربری یکسان است؟

پاسخ: بله کلیه مشخصات انتخاب شده توسط شما اعم از مکان صندلی ،نوع ناوگان ، ساعت و تاریخ حرکت و ... دقیقا در شرکت مسافربری به صورت آنلاین ثبت شده است.

3-آیا امکان تعویض آنلاین صندلی و تاریخ بلیط خریداری شده وجود دارد؟

پاسخ: خیر، در حال حاضر این امکان بر روی سامانه فعال نمی باشد. شما می توانید بلیط خود را باطل نموده و مجدد اقدام به خرید بلیط با مشخصات جدید نمایید.

4- جهت خرید آنلاین بلیط چه مواردی لازم است ؟

پاسخ: موارد لازم جهت خرید موفقیت آمیز بلیط به شرح زیر است:
-کد ملی معتبر
-شماره تلفن و ایمیل معتبر
-کارت بانکی عضو شتاب و داشتن رمز پویا

5- رمز پویا کارت بانکی چیست و چگونه به دست می آید ؟

پاسخ: شما می توانید رمز پویا کارت خود را از طریق دستگاه های عابر بانک مربوطه به هر بانک و مراجعه به منوی دریافت رمز عبور پویا تعیین نمایید. توجه داشته باشید که تعیین رمز پویا فقط از طریق عابر بانک ، بانک صادر کننده کارت امکانپذیر است.

6- آیا امکان خرید بلیط در تمام ساعات شبانه روز ممکن است؟

پاسخ: شما در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته می‌‏توانید بلیط خود را با آسودگی خیال تهیه فرمایید خرید بلیط در سامانه پایانه ها به صورت آنلاین و در لحظه در سرور شرکت مسافربری ثبت می گردد.

7- آیا لازم است بعد از انجام عملیات خرید جهت تایید با شرکت مسافربری یا پشتیبانی تماس بگیرم؟

پاسخ: خیر، پس از انجام کامل مراحل خرید و دریافت شماره بلیط ، بلیط شما به صورت خودکار در سامانه و سرور شرکت مسافربری ثبت شده، صندلی انتخابی شما قفل و امکان صدور آن برای اشخاص دیگر وجود نخواهد داشت. همچنین مشخصات خرید با ارسال پیامک به شما اطلاع رسانی و بلیط اینترنتی با ایمیل به دست شما خواهد رسید.

8-آیا چاپ بلیطی که به صورت اینترنتی خریداری نموده ام توسط خودم الزامی است ؟

پاسخ: خیر ، پس از خرید و دریافت شماره بلیط کار خرید بلیط تمام شده است تنها لازم است 30 دقیقه قبل از حرکت در محل شرکت مسافربری حاضر شده و با ارائه کد بلیط، بلیط خود را به صورت کاغذی دریافت نمایید.

حساب کاربری

1- چرا با وجود درخواست من برای تغییر رمز حساب کاربری، لینک آن برای من ایمیل نشده است؟

پاسخ: لطفاً ایمیل‌های اسپم(spam) خود را چک کنید. به ویژه ایمیل‌های ارسال شده به حساب‏‌های کاربری gmail گاهی spam می‌شوند. توجه داشته باشید که link تغییر رمز برای شما ارسال می‏‌شود نه خود رمز.

2- آیا می‌‏توانم به اطلاعات خریدهای قبلی خود دسترسی داشته باشم؟

پاسخ: برای دسترسی به اطلاعات خریدهای قبلی، باید با حساب کاربری خود وارد شوید، سپس روی گزینه "گزارش خرید" کلیک کنید تا سوابق خرید شما نشان داده ‏شود.

3- آیا می‌توانم با حساب کاربری خودم برای شخص دیگری از سامانه پایانه ها خرید کنم ؟

پاسخ: بله ، فقط کافی است هنگام ورود اطلاعات مشخصات ایشان را وارد نمایید تا ایمیل و پیامک خرید برای ایشان ارسال شود.

خدمات شرکت های مسافربری ، ترمینال ها و سرویس ها

1-سرویس موجود در سامانه از نظر قیمت و ساعت حرکت چگونه و توسط چه شخصی معین می شوند ؟ آیا سامانه پایانه ها در این امر دخیل است؟

پاسخ: کلیه مشخصات سرویس ها و قیمت گذاری بلیط ها توسط مدیریت هر شرکت مسافربری تعیین شده و سامانه پایانه ها هیچ نقشی در آن ندارد.

2-چه شرکت های مسافربری در کدام شهر ها در سامانه پایانه ها وجود دارند؟

پاسخ: سامانه پایانه ها با بیش از 300 شرکت مسافربری معتبر در سراسر کشور همکاری دارد و روز به روز به تعداد این شرکت ها و شهر های تحت پوشش اضافه می شود که در بخش اخبار به اطلاع شما عزیزان می رسد.

3-می خواهم بلیط خود را خریداری نموده و بین راه سوار شوم آیا این امکان وجود دارد؟

پاسخ: جهت این کار ابتدا از عبور سرویس از محل مورد نظر خود اطمینان حاصل نموده و پس از خرید بلیط جهت هماهنگی با شرکت مسافربری تماس حاصل نموده و درخواست خود را مطرح نمایید. جهت تماس با شرکت های مسافربری می توانید از قسمت "شماره تلفن شرکت های مسافربری" اقدام به جست و جوی شماره شرکت مورد نظر خود فرمایید.

4-نارضایتی خود از سفر و سرویس را چگونه و به چه کسی ابراز نمایم؟

پاسخ: دلایل نارضایتی خود را می توانید از طریق سامانه پشتیبانی پایانه ها مطرح نموده تا در اسرع وقت به اطلاع مدیران شرکت ها رسیده و پیگیری شود. اما فراموش ننمایید که سامانه پایانه ها یک سامانه کاملا مستقل از شرکت های مسافربری بوده و جهت سهولت در خرید بلیط آنلاین اتوبوس توسط مسافرین گرامی راه اندازی گردیده است و کلیه مسئولیت سرویس های انجام شده به عهده شرکت مسافربری ارائه دهنده خدمات است با این حال سامانه پایانه ها می کوشد تا با شرکت های معتبر مسافربری همکاری نموده تا حداکثر رضایت شما مسافرین عزیز را جلب نماید و با انتقال پیشنهادات شما به مدیریت شرکت های مسافربری سعی در رفع نواقص موجود نماید.

موارد مربوط به پرداخت

1-امنیت سامانه پایانه ها چگونه است آیا پرداخت اینترنتی وجه در پایانه ها امن است؟

پاسخ: سامانه پایانه ها با استفاده از اخرین تکنولوژی روز دنیا طراحی و راه اندازی گردیده و با بهترین شرکت های مسافربری سطح کشور همکاری می نماید تا مسافرین عزیز بتوانند با خیال آسوده و ساده ترین راه ممکن از سامانه بلیط خود را خریداری نمایند. همچنین همکاری با بانک ها و درگاه های پرداخت معتبر از جمله بانک ملت و سامان و استفاده از تکنولوژی رمز گذاری تراکنش های اینترنتی SSL جهت ارتباط بین شرکت های مسافربری بانک و سامانه پایانه ها هیچ جای نگرانی جهت خرید از سامانه باقی نمی گذارد.

2- با استفاده از کارت کدام بانک‌ها می‌توان هزینه بلیط را اینترنتی پرداخت کرد؟

پاسخ: شما می توانید با استفاده از کارت کلیه بانک های عضو شبکه شتاب از سامانه بلیط خود را تهیه نمایید.

3- ممکن است پرداخت اینترنتی ناموفق باشد، ولی مبلغ از حساب من کم شده باشد؟

پاسخ: گاهی ممکن است در هنگام پرداخت شبکه بانکی قطع شود و پرداخت ناموفق انجام شود. اما در این مواقع جای نگرانی وجود ندارد. در این حالت معمولاً پول شما در حساب‏‌های میانی بانک است و خود بانک مغایرت‏‌ها را رفع کرده و مبلغ را به صورت خودکار به حساب شما برگشت می‌‏دهد. اگر تا حداکثر 72 ساعت پول به حسابتان برگشت نخورد، آنگاه با بانک عامل پرداخت اینترنتی تماس بگیرید تا مغایرت برطرف شود.

4-پول از حسابم کم شده اما بلیط برایم صادر نشده است ؟

ابتدا از طریق استعلام بلیط از عدم صدور بلیط خود اطمینان حاصل نمایید در صورت عدم صدور بلیط در موارد نادر ممکن است به دلیل اختلال بانکی یا اینترنت مبلغ از حساب شما کسر گردیده باشد که این مبلغ به صورت خودکار بعد از حداکثر 72 ساعت کاری به حساب شما بازگردانده می شوند با این حال در تمامی مراحل خرید می توانید از قسمت پشتیبانی پایانه ها با تیم فنی پشتیبانی در ارتباط بوده و مشکلات خود را مطرح فرمایید.