• نوشتن

 در راه به مناظری که ازشون میگذرین نگاه کنین و سعی کنین اونا رو تو ذهنتون توصیف کنین و بعد یه تصویر زیبایی ازشون رو کاغذ بکشین و یا میتونین به زبان خودتون توصیف شون کنین.​

سفر با اتوبوس

  • انجام بازی های آفلاین

بعضی از اتوبوس ها مجهز به اینترنت هستن و میتونین با اتصال به اون، بازی های آنلاینی که دوس دارینو انجام بدین. ولی بازی های آفلاین هم گزینه خوبیه و می تونین خودتون رو با اونا سرگرم کنین.
میتونین بازیهای سرگرم کننده ی ،candy crush Fruit Ninjabit by bit ,  رو بازی کنین.

  • انجام کارهای عقب مانده

وقتی که در اتوبوس نشستین، میتونه فرصت خوبی برای چک کردن ایمیل هایی باشه که خیلی وقته ، وقت خوندنشون رو نداشتین، میتونین اونا رو بخونین و جوابشو بدین. بررسی کنین که چه کارایی رو میتونین تو اتوبوس انجام بدین و انجامش بدین.   

  • کار دستی درست کنین

اگه تو اتوبوس فضای کافی برای نوشتن و یا نقاشی کشیدن ندارین میتونین خودتون رو با کارای دیگه سرگرم کنین مثلا بافتنی ببافین و یا عکسای تو کوشیتون رو ادیت کنین.

بافتنی در سفر

  • گوش دادن به موسیقی

همیشه یه پوشه پر از آهنگای قشنک برای سفر آماده کنین و رو گوشیتون بریزین. تا در  طول سفر بهشون گوش بدین و لذت ببرین. گوش دادن به فایل ها ی آموزشی هم گزینه خوبیه و میتونه سرگرمتون کنه. مثلا به مکالمه های زبان انگلیسی گوش بدین.

  • برنامه ریزی برای سفری که در پیش دارین

در اتوبوس بهترین زمان برای فکر کردن به سفریه که در پیش دارین و میتونین برنامه ریزی هایی که دوس دارین برای سفرتون انجام بدین. حتی اگه جز اون دسته از آدمایی هستین که بدون برنامه ریزی سفر میکنن میتونین به کارایی که دوس دارین انجام بدین فکر کنین.

  • بخندید

شاید به نظرتون خنده دار باشه که بخواهین برای خودتون جک تعریف کنین، شما میتونین قبل سفر یه مجموعه جک دانلود کنین یا در کانال های جالب عضو بشین و در طول راه اونا رو بخونین و لذت ببرین و اصلا نگران نگاه اطرافیان نباشین.

  • کتاب بخونین

همیشه چند تا کتاب مفید در سفر همراهتون باشه و اونا رو مطالعه کنین . سعی کنین هر چند دقیقه یک بار به چشماتون استراحت بدین و به نقطه ی دوری خیره بشین چون ممکنه کتاب خوندن در اتوبوس در حال حرکت چشمتون رو درد بیاره.

مطالعه در اتوبوس

با خرید بلیط اتوبوس از سامانه خرید بلیط اتوبوس پایانه ها میتونین با خیال آسوده سفرتون رو طی کنین و از مسیرتون لذت ببرین. برای خرید بلیط اتوبوس از سایت پایانه ها کافیه مبدا و مقصد حرکتتون رو مشخص کنین و با وارد کردن اطلاعات مسافر و پرداخت وجه بلیط، بلیط اتوبوس خود رو خرید کنین.