تاریخ انتشار :  | 

مرحوم مهندس حمیدرضا مسائلی، بنیان گذار خانواده بزرگ پایانه ها در 20ام تیرماه 1366 بدنیا آمد و اگر روزگار با ما سازگارتر بود امروز 30 ساله شدنش را جشن میگرفتیم.


وب سایت پایانه ها 9 سال است که فعالیت خود را آغار کرده است و این بدان معناست که ایشان در سن 21 سالگی پایانه ها را تاسیس و ساماندهی کرد. این موضوع شاید برای همگان جای تعجب بگذارد که یک پسر جوان و شاید کم تجربه چگونه توانست دست به اقدامی عظیم در خصوص ارتباط با شرکت های مسافربری کشور و راه اندازی سامانه ای جهت خرید بلیط اتوبوس بزند؛ اما آنچه اعضای خانواده ی پایانه ها در خصوص این بزرگوار میدانند فراتر از این هاست.

شاید برای شما جالب باشد بدانید اولین ایده برای ساماندهی نرم افزار شرکت های مسافربری از ترمینال جی اصفهان آغاز شد و قرار بود ایشان و همکارانشان برای یک شرکت مسافربری سامانه ای متمرکز طراحی نمایند که هم به صورت خرید اینترنتی بلیط و هم به صورت خریدهای حضوری داخل ترمینال ها (پایانه ها) خدماتی به آن شرکت ارائه گردد. این مهم برای آن شرکت (شرکت مسافربری عدل جی) انجام شد و در همینجا بود که تمامی شرکت های استان اصفهان با دیدن امکانات محصول ارائه شده یکی پس از دیگری به جمع خانواده ی پایانه ها پیوستند.

خدماتی که ایشان و گروهشان ارائه میکردند آنقدر ارزنده ، صادقانه و با کیفیت بود که طولی نیانجامید که به دیگر استان ها نیز ورود کرد و ما شاهد افزایش چشمگیر شرکت های مسافربری در اقصی نقاط کشور در این طرح شدیم. استان هایی همچون کرمان، شیراز، یزد، خراسان جنوبی، بندرعباس، بیرجند و بسیاری دیگر از استان های کشور وارد سامانه ی پایانه ها شدند.

شاید این نکته برایتان جالب باشد که در اولین روز از رونمایی سایت پایانه ها توانستیم تعداد 45 بلیط اتوبوس را به صورت اینترنتی به فروش برسانیم و این آمار در سال 96 به روزانه بالغ بر 4000 بلیط اتوبوس یا بهتر است بگوییم 6500 مسافر در هر روز رسیده است. چه سعادت و افتخاری بالاتر از حمایت این حجم عظیم از مردم میهنمان است؟ و چه هدفی بالاتر از ارتقاء سطح کیفیت و خدمات پایانه ها برای ماست؟ در حقیقت جواب هر دو سوال "هیچ" است هیچ سعادتی بالاتر از حمایت شما مسافرین گرامی نیست و هیچ هدفی برای ما بالاتر از ارتقاء سطح رضایتمندی شما و سطح خدمات پایانه ها نیست. امروز پس از گذشت 9 سال از آن روزهای شیرین تاسیس پایانه ها و پس از گذشت 3 سال از روزهای سخت درگذشت این بزرگوار، خانواده ی پایانه ها دیگر کم تجربه و نوپا نیست، چون بنایی که مهندس مسائلی نهاد بنایی محکم بود و بازماندگان پایانه ها آن را مانند یادگاری ارزنده نگهداری میکنند.

امید است بتوانیم راه ایشان را همواره ادامه دهیم، شاید روح بزرگ او از کرده ی ما راضی باشد که قطعا بدون حمایت های شما مسافرین گرامی از سایت پایانه ها این مهم انجام نخواهد شد.

زندگینامه حمیدرضا مسائلی


Payaneha.com
این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.