تاریخ انتشار :  | 

مهندس حمیدرضا مسائلی بنیان گذار خانواده بزرگ پایانه ها، وب سایت جامع خرید بلیط اتوبوس آنلاین در سطح کشور


مختصری در مورد مهندس حمیدرضا مسائلی

حمیدرضا مسائلی در بیستم تیرماه سال 1366 در اصفهان بدنیا آمد. از کودکی با ذهن خلاق و افکاری هوشمندانه در پی کسب علم و حرفه های مختلف خود را آزمود. از همان کودکی در کنار تحصیل به کار کردن در زمینه های مختلف مشغول بود، از کار کردن در کارخانه ی پدری گرفته تا کار کردن در کافی نتی خود ساخته.
از کودکی به کامپیوتر علاقه مند بود . آن زمان که بچه های هم سن و سال او به بازی در کوچه پس کوچه های شهر خود را سرگرم می ساختند او در پی قفل گذاری بر روی سیستم های خانگی بود آنقدر به کامپیوتر علاقمند شد که رشته ی تحصیلی خود را نیز بر همین پایه انتخاب کرد گرچه رشته ی علوم تجربی را نیز بسیار دوست داشت اما از بین این دو، رشتۀ کامپیوتر را برگزید. در کنار درس خواندن در دانشگاه به ویروس نویسی و ساخت آنتی ویروس پرداخت. ویروس نویسی تفریحی بود که حس خلاقیت او را ارضا می نمود.
در کنار تحصیل در دانشگاه و نوشتن پروژه های دانشجویی در یک شرکت نرم افزاری مشغول به کار شد و در آنجا به عنوان سر گروه برنامه نویسان فعالیت می نمود.
در دوران دانشگاه در جشنواره ای کشوری حضور بهم رسانید که علاوه بر کسب مقام و دریافت رتبه و لوح های تقدیر با یکی از دانشجویان هم دانشگاهی خود آشنا شد و با او ازدواج کرد.
او در بدو ازدواج تصمیم گرفت مستقل کار کند. در پی این تصمیم از شرکت نر م افزاری که در آن مشغول به کار بود استعفا داد و با همسرش مشغول کار روی پروژه های مختلف شدند و در این راستا از دوستان دوران دانشجویی اش نیز کمک گرفت و توانست کم کم چند نفری را در پی رسیدن به اهداف خود جمع آوری نماید. 
به پیشنهاد یکی از مدیران شرکت های مسافربری که از استعداد های او آگاهی داشت تصمیم گرفت که برنامه ای را برای صنف پایانه ها بسازد. ساخت این برنامه یکسال به طول انجامید اما در آخر این برنامه بزرگترین پرش کاری و حرفه ای ایشان شد. آنقدر این برنامه قدرتمند جلوه کرد که در پی چند ماه چندین شرکت مسافربری برنامۀ قبلی خود را عوض کردند و برنامه ی نو پای او را نصب نمودند. حمید رضا مسائلی در این میان گروهی تشکیل داد و نام آن را گروه نرم افزاری ما میتوانیم گذاشت. این گروه در ابتدا شامل خودش، همسرش و دو تن از دوستان قدیمی اش بود که توانستند با تلاش شبانه روزی و خستگی ناپذیر در طی چهارسال بیش از هفتصد شرکت مسافربری در اقصی نقاط کشور را تحت پوشش قرار دهند. پیشرفت های او هر روز بیش از پیش و گروهش هر روز قدرتمندتر و تعدادشان افزون تر میشد. در طول این زمان علاوه بر پروژۀ سنگین پایانه های مسافربری، این گروه پروژه های دیگری همچون نرم افزار جامع باربری ها، نرم افزار شورای حل اختلاف استان اصفهان، نرم افزار قرض الحسنه های استان اصفهان، نرم افزار جامع مدیریت ارتباط با مشتری و ... را نیز پیاده سازی نمودند. طراحی و ساخت سامانه صدور صورت وضعیت آنلاین کل کشور پرش دیگری برای او و همکارانش بود که آنها توانستند از اجرای این پروژه نیز سربلند بیرون آیند. 
اما آنچه که واضح است این است که حمید رضا مسائلی در پی رسیدن به اهدافش با مشکلات و فراز و نشیب های زیادی روبرو بود. سنگ اندازی رقبا و بد گویی های کورکورانه همیشه راه پیشرفت را برای او دشوارتر می نمود اما هیچ یک از این مسائل نتوانست جلوی او بایستد چرا که اخلاق نیکو و چهرۀ خندان و اعتماد به نفس زیاد او برای همگان مشهود بود.
او سرانجام روز بیست و یکم فروردین ماه سال 1393 در سن بیست و هفت سالگی و در سانحۀ تصادفی که در پی مسافرتی کاری به کرمان اتفاق افتاد جان پاکش را در راه اعتقادات و اهدافش نثار کرد. 
در گذشت او آنقدر همگان را متحیر کرد که باور نبودش هنوز برای دوستان و حتی دشمنانش سنگین است، اما او آنقدر گروه خود را به اقتدار رسانید و آنها را نیز خود ساخته نمود که آنان همچنان راهش را ادامه میدهند. آنان گرچه از فراق مدیر و همراهی چون او چشمانشان گریان است اما گام هایشان استوارتر و تواناتر از قبل برای به سرانجام رساندن اهداف اوست.


یادش همیشه در دلهایمان جاری، خاطرش همیشه در ذهن هایمان پایدار و راهش همیشه در ایرانمان باقی.

 

حمیدرضا مسائلی

Payaneha.com
این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.