اجرای پروتکل‌های بهداشتی در همه حوزه‌های حمل و نقل از جمله زیر بخش‌های جاده‌ای، ریلی و هوایی همه روزه اجرا می‌شود و از ابتدای آذرماه که استعلام مسافران برای انجام سفرهای داخلی برون شهری در همه زیر بخش‌های مختلف اجباری اعلام شد. خرید بلیط اتوبوس برای مسافران منوط به اجرای این پروتکل ها شده است و به هیچ وجه به فرد بیمار بلیط فروخته نمیشود.
با اعمال محدودیت های جدید در سطح کشور با هدف جلوگیری از پیشگیری ویروس کرونا، سفر با خودروی شخصی امکان پذیر نمی باشد. اما سفر با اتوبوس امکان پذیر است. به همین دلیل تمهیداتی برای سفر مسافران فراهم شده است که بیماران کرونایی اجازه سفر نداشته باشند.
اگر سفر ضروری در پیش دارید می توانید بلیط اتوبوس خود را به صورت اینترنتی خریداری کنید و نیازی به مراجعه به ترمینال مسافربری ندارید. در هنگام خرید بلیط، از شما کد ملی دریافت می شود و در صورتیکه مبتلا به کرونا باشید اجازه سفر ندارید. بر اساس محدودیت های اعمال شده، مبتلایان به کرونا که تست آنها در زمان مراجعه برای خرید بلیط برای روز انتخابی در سامانه وزارت بهداشت مثبت ثبت شده است، امکان سفر را نخواهند داشت.
با توجه به شرایط خطرناک این ویروس و بی توجهی برخی افراد بیمار به هشدارها، رانندگان اتوبوس نیز موظف اند چنانچه مسافری را در بین راه سوار کردند کد ملی شخص را استعلام نمایند و از ورود فرد بیمار به اتوبوس جلوگیری کنند. شخص بیمار پس از گذراندن ‌دوران قرنطینه 14روزه امکان استفاده از حمل و نقل عمومی مسافری جاده‌ای، قطار و هواپیما دارد.
هیچ فرقی بین خرید بلیط اتوبوس به صورت آنلاین با خرید حضوری نمی باشد. با استعلام کد ملی فرد بیمار و مشخص شدن بیمار بودن مسافر بلیطی به او فروخته نمی شود.