معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی از ممنوعیت فروش بلیط تاکسی و اتوبوس بین شهری به بیماران مبتلا به کرونا خبر داد. مبتلایان به کرونا 14 روز بعد از نتیجه تست مثبت خود می‌توانند نسبت به استفاده از حمل و نقل عمومی اقدام کنند.
شهرام آدم‌نژاد، معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی، با یادآوری دستورالعمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با اشاره به مصوبه ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا در خصوص عدم ارائه خدمات حمل‌ و نقل به افراد مبتلا به کرونا، از ممنوعیت فروش بلیط سفر جاده‌ای به بیماران کرونایی خبر داد. وی در این رابطه اظهار داشت: قبل از صدور بلیط اتوبوس یا فروش بلیط تاکسی‌های بین شهری، براساس مشخصات فرد استعلام تست کرونای مسافران انجام می‌شود و چنانچه تست کرونای افراد مثبت بوده باشد، بلیطی به آ‌ن‌ها فروخته نمی‌شود.
معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی با ابراز امیدواری درباره قطع زنجیره کرونا و کمک به سلامت جامعه با تمهیدات و اقدامات لازم، اطمینان داد که مبتلایان به کرونا ۱۴ روز بعد از نتیجه تست مثبت خود می‌توانند نسبت به استفاده از حمل و نقل عمومی اقدام کنند. بعد از گذشت این مدت زمان اجازه سفر با حمل و نقل عمومی را دارند و در غیر این صورت باید از صدور یا فروش بلیط به آن‌ها خودداری شود.