نقش طبیعت در سلامتی را جدی بگیریم.

در حال حاضر بیش از گذشت چند سده و ورود انسان به هزاره سوم میلادی دانشمندان به این واقعیت پی بردن که بر هم خوردن توازن طبیعت که نتیجه زیاده خواهی آدمی است علاوه بر تهدید زندگی میتونه به افزایش بیماریهای روانی کمک کنه. بر اساس آمارهای موجود، بیماری طپش قلب، زخم اثنی عشر و تنبلی کبد با منشاء عصبی و همینطور بیماری اضطراب و افسردگی، نتیجه مستقیم با آلودگی هوا، آلودگی صوتی و دور ماندن طولانی از طبیعت و فضاهای سبز طبیعی داره.

در مجموع تجربه های تلخ قرن های سپری شده، این موضوع را بیان میکنه که اگه طبیعت از بین بره آدم نیز نابود میشه. باید بدونیم که انسان اصولا موجودی طبیعی و یک ارگانیسم زنده است که همه تبادلات حیاتی مانند اکسیژن، نور و مواد غذایی مورد احتیاج خودش رو از طبیعت دریافت میکنه. به همین خاطر قطع ارتباط با طبیعت میتونه زندگی انسان رو به صورت جدی با خطر روبرو کنه. از نگاه روانشناسی آدم ها برای یک زندگی سالم علاوه بر نیازهای جسمانی به انطباق زیستی مناسب با اکو سیستم نیاز دارن این نیاز توسط طبیعت تامین میشه. از گذشته های بسیار دور و از زمان ایجاد شهرها و رشد شهر نشینی، شهرنشینان همواره در فصل هایی از سال نیاز داشتن تا به مناطق ییلاقی برند تا ارتباط و تماس نزدیک تری با طبیعت داشته باشن. چنین نیازی در واقع ریشه در طبیعت آدمی داره. همه ما میدونیم که وقتی شخصی به بیماری های عصبی و روحی مبتلا میشه در کنار درمان های دارویی اولین توصیه پزشک معالج به او رفتن به مناطق خوش آب و هواس. در واقع این طبیعت و سرسبزی های طبیعی است که یک منطقه رو خوش آب و هوا میکنه و میتونه تندرستی رو به یه فرد که مبتلا به بیماری های روحی و روانیه برگردونه.

نقش حیاتی سفر در سلامت انسان
هر چند زیاده روی بشر در امر توسعه و بهره برداری بی رویه از طبیعت و منابع طبیعی سبب نابهنجاری بزرگ مثل آلودگی هوا، برهم خوردن تعادل آب و هوا، بروز خشکسالی و سونامی های ویرانگر و انقراض بسیاری از گونه های گیاهی و جانوری شده اما بشر برای تندرستی و تعادل روحی و روانی خود به طبیعت و مواهب طبیعی محتاجه. سفر نیاز طبیعی انسانه و بهتره همه افراد در سال حداقل یک بار به سفر برند و از بودن در طبیعت سرسبز لذت ببرن.

اگه نگران هزینه های سفر هستین میتونین با سفر اتوبوسی هزینه های خودتون رو کم کنین و بلیط اتوبوس سفرتون رو با تخفیف ویژه در سایت پایانه ها بخرین.