در ادامه برخی از نقاط دیدنی ایران رو بهتون معرفی میکنیم که شاید کمتر به گوشتون خورده باشه.

آسیاب خرابه

آسیاب خرابه یکی از مکانهای دیدنی و گردشگری استان آذربایجان شرقیه که در شهرستان جلفا قرار داره. قبلا در این محل آسیابی آبی وجود داشت که با استفاده از آبشار کار میکرد اما در حال حاضر خرابه ای بیش از این آسیاب باقی نمونده. به همین دلیل به نام آسیاب خرابه معروف شده.

آسیاب خرابه

روستای زیارت

روستای زیارت یکی از روستاهای استان گلستانه. وجود امامزاده عبدالله در این دهکده موجب شده تا از قدیم این روستا به این نام خوانده بشه. زیارت به خاطر داشتن هوای نسبتا خشک و خنک بازدید کنندگان زیادی داره. از اماکن دیدنی این روستا میشه به آبشارهای زیبا، چشمه آبگرم، امامزاده و همچنین بافت قدیمی روستا (خرابه های قدیمی در جنگل زیارت به نام تخت خسرو، اسپندیار محله و ...) اشاره کرد.

روستای زیارت

همین حالا میتونین برای سفر آینده خودتون برنامه ریزی کنین.
اگه قصد سفر با اتوبوس رو دارین میتونین بلیط اتوبوس خودتون رو در سایت پایانه ها خرید کنین.

بره سر

بره سر، روستایی است در استان گیلان و منطقه ای کوهستانی با آب و هوای معتدل کوهستانی. این روستا دارای جنگل های راش بکر و زیبا و گونه نادر سوسن چلچراغ است که محلی ها به آن لیلیوم میگن. همچنین در قسمت جنوبی شهر بره سر ییلاقات زیبای اسنل سرا (استخرسرا) و ییلاق و بستان در منطقه ای جنگلی قرار گرفته که دارای مناظری زیبا و چشم اندازهای پیرامونی بی نظیریه.

بره سر گیلان

مازیچال

جنگل مازیچال یکی از جاذبه های طبیعت گردی کلار دشت و ایرانه. چشم انداز بسیار زیبای روستای مازیچال با دیدی وسیع از رامسر تا چالوس، موقعیتی بی نظیر به این دهکده کوهستانی بخشیده. نامگذاری مازیچال به دلیل وجود درخت بلوط در این منطقه بوده. در گویش محلی مردم منطقه مازی به معنای درخت بلوطه و چال به معنای گودال و چاله، بنابراین مازیچال به گودال ها و دره هایی مملو از درختان بلوط (مازی) میگن که از قدیم در منطقه وجود داشته.

مازیچال کلاردشت