تاریخ انتشار :  | 

استان لرستان طبیعت فوق العاده ای داره و با آبشارهای بی نظیر همواره بازدید کننده های بسیاری رو به سمت خودش جذب میکنه. در ادامه مطلب به معرفی اونا می پردازیم.


شما میتونین با خرید بلیط اتوبوس خرم آباد در نوروز به این شهر زیبا سفر  کنین و از جاذبه های دیدنی اونجا لذت ببرین.

آبشار بیشه

آبشار بیشه یکی از آبشارهای استان لرستانه. این آبشار در دل کوه های زاگرس در شهرستان خرم آباد قرار گرفته و فاصله اون تا شهر خرم آباد 65 کیلومتره. این آبشار در کنار راه آهن تهران- جنوب و در نزدیکی ایستگاه بیشه قرار گرفته. آبشار بیشه چهل و هشتمین اثر ملی است که توسط سازمان میراث فرهنگی در 27 اسفند 1387  در فهرست میراث طبیعی ایران قرار گرفت. این آبشار با چشم اندازی زیبا یکی از آبشارهای زیبای ایرانه. ارتفاع آبشار 48 متر تا نقطه برخورد با زمینه و 10 متر نیز از آنجا تا وصل شدن به رودخانه سزار است و عرض تاج آبشار 20 متره. در بالای آبشار روبروی ایستگاه چشمه های پر آب متعددی دیده میشه که پس از گذشتن از ایستگاه قطار آبشار بیشه را تشکیل میدن. به علت هم جواری این آبشار با مجموعه های زیبایی مثل جنگل های پهناور بلوط، روستای بیشه و چشم انداز ایستگاه راه آهن بیشه می توان آن را یک منطقه گردشگری مناسب دانست.

آبشار بیشه | پایانه ها

آبشار چکان

آبشار چکان یکی از زیبا ترین و جذاب ترین آبشار های ایران و از عجایب و شگفتی های طبیعت بکر استان لرستانه. این آبشار در جنوب غربی شهرستان الیگودرز در حوالی شول آباد و در دامنه ارتفاعات کوه الغر و مشرف به روستاهای منطقه چکان قرار داره. آبشار چکان در جنوب شرقی استان لرستان و در فاصله 141 کیلومتری شهرستان خرم آباد از جمله آبشارهای زیبا و با عظمت این دیاره.

این آبشار زیبا و دیدنی از درون غاری مشرف به زمین زراعی چکانی بیرون می جهد و طول فوران آن به ده ها متر می رسه و آهنگ آن هر بیننده و شنونده ای را به وجد می آره. آبشار شگفت انگیز چکان دارای 30 متر ارتفاع و 4 متر عرض تاج در دل طبیعت بکر و بهشتی لرستان قرار داره. در فصل بهار صدای مهیب اون از فرسنگهای دور شنیده میشه و جلوه ای خاص به منطقه میده و علاقه مندان زیادی را بسوی خود جلب میکنه. آب این آبشار در اواخر پاییز به مرور خشک میشه و در روزهای اولیه شروع فصل مجددا با همان فوران به بیرون میریزه. اطراف آبشار و امتداد رودخانه پر از  از درختای گردو، زالزالک، گلابی، چنار، بید و بلوطه واهالی منطقه نیز از آب اون برای کشاورزی استفاده میشه.کوه های اطراف آبشار محل مناسبی برای پرنده هایی مثل بلبل، کبک، کبوتر وانواع حیوانات وحشی مانند خرس، پلنگ، گرگ و گرازه.

پایانه ها روزانه سرویس های اتوبوسی بسیاری به مقصد خرم آباد در ساعات مختلف شبانه روز ارائه میکند.

آبشار چکان | پایانه ها

آبشار نوژیان

برای رسیدن به این آبشار باید مسیر طولانی و پر پیچ و خمی رو طی کرد، واکنش بازدید کنندگان، پس از دیدن آبشار متفاوته. آب آبشار از چشمه های بالادست تامین میشه و در ابتدای فصل بهار طبیعتا پر آب تره. فاصله آبشار از سه راهی پلیس راه خرم آباد-بروجرد 52 کیلومتر و در 38 کیلومتری جنوب شرقی خرم آباد به ارتفاع 95 متر و عرض تاج 5 متره. گردشگاه جنگلی نوژیان بالای کوه تاف قرار داره. در کوه تاف انواع گیاهان دارویی رویش میکنن و طبیعت و آبشار زیبای آن شگفت انگیز و دیدنیه.

آبشار نوژیان | پایانه ها


Payaneha.com