تاریخ انتشار خبر : 1395/10/19

26 آذر ، روز حماسه حمل و نقل

26 آذر ، روز حماسه حمل و نقل بر کلیه زحمت کشان این عرصه گرامی باد.

در جهان امروز، بخش حمل و نقل از جمله بخش‏هاي زيربنايي اقتصاد هر جامعه است كه علاوه بر تحت تأثير قراردادن فرايند توسعه اقتصادي، خود نيز در جريان توسعه دچار تغيير و تحول مي‏شود. صنعت حمل و نقل در جمهوري اسلامي ايران، دوراني پرفراز و نشيب را پشت سرگذاشته كه ويژگي اصلي آن تلاش براي دستيابي به جايگاهي والاتر و فردايي بهتر است. 

 فرا رسیدن 26 آذر روز حمل ونقل و رانندگان، یادآور اخلاص، توانمندی و خودباوری فعالین صنعت حمل ونقل جادهای را به تمامی فعالین، برنامه ریزان و تعالیگران این بخش، تبریک عرض نموده و امید است که هر سال با بهره گیری حداکثری از ظرفیتهای نهفته در بخش حمل ونقل جاده ای با همدلی و همکاری بیش از گذشته کارنامه درخشانی را برای خدمات گیرندگان این بخش ارائه نمود.

در 26 اذر 1362 چه گذشت؟

26 آذر 1362 در بحبوحه جنگ تحميلی، حدود يكصد كشتی حامل كالا در بنادر جنوبي، در انتظار تخليه بود و بروز بحران ناشی از اتمام ذخيره كالاهای اساسی در شهرها و جبهه‌های جنگ، تهديد كشتي‌های منتظر تخليه توسط هواپيماهای دشمن و شمول دموراژها و بيمه‌هاي جنگي سنگين ‌و. . . نگراني‌های فراوانی براي مسئولان نظام ايجاد كرده بود. در اين روزها رهبر كبير انقلاب اسلامی، طی پيامی ضمن اطمينان دادن به مردم در زمينه وجود مايحتاج عمومي به مقدار مورد نياز در بنادر جنوبی، كاميونداران كشور را به مشاركت در تخليه هرچه سريعتر بنادر فراخواندند. در پی صدور اين فرمان تاريخی، در يك بسيج عمومي و با فداكاری، ايثار و تلاش تمامی دست‌اندركاران بخش حمل و نقل، مشكل تجمع كالاهای وارداتی و نوبتهای طولانی  تخليه كشتيها در بنادر حل شد. 14 سال پس از زمان صدور فرمان حضرت امام ره به پيشنهاد وزارت راه و ترابری و در جهت آگاهی هرچه بيشتر جامعه با نقش و جايگاه بخش حمل و نقل، در سال 1376 از سوی شوراي فرهنگ عمومی  كشور، 26 آذر به عنوان روز حمل و نقل شناخته شد.

جستجوی بلیط اتوبوس

بر چسب ها :
تاریخچه روز حمل و نقلتبریک 26 آذرتبریک روز حمل و نقلمناسبت روز حمل و نقلروز حمل و نقل26 آذر